Гражданство ребенку неграждан

25. Jan, 02:04

Мы с мужем оба неграждане, после рождения ребенка хотим, чтобы ребенок был признан гражданином Латвии и через региональное отделение УДГМ собираемся подать соответствующие документы. Есть ли какие-либо другие причины, кроме - он родился в Латвии после 21 августа 1991 года; - его постоянное место жительство находится в Латвии; - до этого он все время был негражданином или лицом без гражданства. по которым нам могут в этом отказать? Очень хотелось бы послушать и родителей, которые через это прошли.

27. Jan 2012, 13:17

Из того, что Вы сказали, для наглядности, меня интересуют ответы, как вторая часть Вашего высказывания, а именно ОПЫТ, а не статьи из закона, которые я изучила вдоль и поперек!!!! За этот дельный совет Вам СПАСИБО!

27. Jan 2012, 12:55

msangelame - Просто не понятно тогда зачем Вы спрашивали ... если сам ответ Вам не нужен, а проще не сказать спасибо человеку, а ещё и наехать на него!?
Вам просто не имеют права не дать гражданства Вашему ребёнку, если соблюдены все ниже упомянутые пункты.
Ни у одного из моих знакомых не возникло никаких сложностей в разрешении данного вопроса. Хотя никогда не знаешь с каким человеком тебе предстоит столкнуться.
И, кстати, могу лишь одно посоветовать: в службе СГД разговаривать и заполнять все необходимые бланки на латышском языке, чтобы в предверии референдума с Вами не обходились как с лицами 3-его сорта. Желаю Вам искренне УДАЧИ.

27. Jan 2012, 12:40

Ну вообщето мы все тут образованные люди и законы штудировать умеем!!!!! Мы тут не законы копируем с сайтов, а делимся своим опытом!!!!! Надо читать разговор внимательней!!! Да и услуги переводчика никому не нужны, т.к. вся эта информация есть и на русском языке, если кому не понятно, надо просто уметь пользоваться интернетом!!!! Пфффф..........

27. Jan 2012, 09:20

nadejusj posle etogo u vas otpadut vse voprosi

27. Jan 2012, 09:20

3.1 pants. Pēc 1991. gada 21. augusta Latvijā dzimuša bezvalstnieku vai nepilsoņu bērna pilsonība

(1) Bērns, kurš dzimis Latvijā pēc 1991. gada 21. augusta, ir atzīstams par Latvijas pilsoni šā panta otrajā vai trešajā daļā noteiktajā kārtībā, ja viņš atbilst visām šādām prasībām:

1) viņa pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija;

2) viņš nav Latvijā vai kādā citā valstī bijis notiesāts ar brīvības atņemšanu ilgāk nekā uz pieciem gadiem par nozieguma izdarīšanu;

3) viņš pirms tam visu laiku bijis bezvalstnieks vai nepilsonis.

(2) Līdz brīdim, kad bērns sasniedz 15 gadu vecumu, iesniegumu par pilsonības iegūšanu ir tiesīgi iesniegt:

1) abi bērna vecāki, ja viņi ir reģistrēti Iedzīvotāju reģistrā un ir bezvalstnieki vai nepilsoņi, kas līdz iesnieguma iesniegšanai ne mazāk kā pēdējos piecus gadus pastāvīgi dzīvo Latvijā (personām, kuras ieradušās Latvijā pēc 1992. gada 1. jūlija, piecu gadu termiņš tiek skaitīts no pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanas dienas);

2) bērna māte, ja viņa ir reģistrēta Iedzīvotāju reģistrā un ir bezvalstniece vai nepilsone, kas līdz iesnieguma iesniegšanai ne mazāk kā pēdējos piecus gadus pastāvīgi dzīvo Latvijā (personām, kuras ieradušās Latvijā pēc 1992. gada 1. jūlija, piecu gadu termiņš tiek skaitīts no pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanas dienas), un ja bērna dzimšanas aktā nav ieraksta par bērna tēvu vai tas izdarīts pēc mātes norādījuma;

3) viens no bērna vecākiem, ja viņš ir reģistrēts Iedzīvotāju reģistrā un ir bezvalstnieks vai nepilsonis, kas līdz iesnieguma iesniegšanai ne mazāk kā pēdējos piecus gadus pastāvīgi dzīvo Latvijā (personām, kuras ieradušās Latvijā pēc 1992. gada 1. jūlija, piecu gadu termiņš tiek skaitīts no pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanas dienas), bet otrs no bērna vecākiem ir miris;

4) bērna adoptētājs, ja viņš ir reģistrēts Iedzīvotāju reģistrā un ir bezvalstnieks vai nepilsonis, kas līdz iesnieguma iesniegšanai ne mazāk kā pēdējos piecus gadus pastāvīgi dzīvo Latvijā (personām, kuras ieradušās Latvijā pēc 1992. gada 1. jūlija, piecu gadu termiņš tiek skaitīts no pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanas dienas).

(3) Ja personas, kurām ir tiesības iesniegt iesniegumu par bērna atzīšanu par Latvijas pilsoni, to nav izdarījušas, nepilngadīgajam, sasniedzot 15 gadu vecumu, ir tiesības iegūt Latvijas pilsonību šajā pantā noteiktajā kārtībā, iesniedzot vienu no šādiem dokumentiem:

1) dokumentu, kas apliecina, ka nepilngadīgais ir ieguvis vidējo speciālo izglītību vai arodizglītību (arodvidusskola, arodģimnāzija, arodskola) latviešu mācībvalodā;

2) dokumentu, kas šā likuma 19. un 20. pantā noteiktajā kārtībā apliecina, ka nepilngadīgais prot latviešu valodu.

(4) Personas, kurām ir tiesības iesniegt iesniegumu par bērna atzīšanu par Latvijas pilsoni, iesniedz to Ministru kabineta noteiktajā kārtībā un formā, ietverot šajā iesniegumā savu apliecinājumu par to, ka palīdzēs bērnam apgūt latviešu valodu kā valsts valodu, iegūt izglītību un ieaudzinās viņā cieņu pret Latvijas Republiku un uzticību tai.

(5) Šā panta iespējas pilsonības iegūšanai persona var izmantot līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai.
(22.06.1998. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 10.11.1998. Pants stājas spēkā 01.01.1999. Sk. 22.06.1998. likuma Pārejas noteikumus.)

27. Jan 2012, 09:18

esli neobhodimo perevesti,perevedu!!! A vobwe.... estj sajt www.likumi.lv( dla juristov i advokatov,4tobi sleditj za vsemi popravkami!!! Vot tam i estj zakon o grazdanstve!!!

27. Jan 2012, 09:16

Zakon o grazdanstve!!!

3. pants. Bērna pilsonība, ja viens no viņa vecākiem ir Latvijas pilsonis

(1) Ja bērna dzimšanas brīdī viens no viņa vecākiem ir Latvijas pilsonis, bet otrs — ārvalstnieks, bērns ir Latvijas pilsonis, ja viņš:

1) dzimis Latvijā;

2) dzimis ārpus Latvijas, bet vecākiem vai tam no viņiem, ar kuru kopā bērns dzīvo, pastāvīgā dzīvesvieta bērna dzimšanas brīdī bijusi Latvijā.

(2) Iepriekšminētajos gadījumos vecāki, savstarpēji vienojoties, var izvēlēties bērnam otras (nevis Latvijas) valsts pilsonību (pavalstniecību).

(3) Ja bērna dzimšanas brīdī viens no viņa vecākiem ir Latvijas pilsonis, bet otrs — ārvalstnieks un abu vecāku pastāvīgā dzīvesvieta ir ārpus Latvijas, bērna pilsonību (pavalstniecību) nosaka vecāki, savstarpēji vienojoties.

(4) Ja bērna dzimšanas brīdī viens no viņa vecākiem ir Latvijas pilsonis, bet otrs — bezvalstnieks vai nav zināms, bērns ir Latvijas pilsonis neatkarīgi no dzimšanas vietas.

26. Jan 2012, 13:13

Да уж и двойное гражданство сделать не можете?

26. Jan 2012, 09:52

U menja 4utj drugaja situacija,ja ne grazdanka,a,muzh grazdanin.no mi xoteli 4to bi rebenok bil ne grazdaninom,t.k. zivem na granice s rossiej i v skorom vremeni sobiraemsja pereezatj.tak vot nam otkazali,skazali esli rodilsja zdesj,zna4it dolzen bitj grazdaninom latvii.teperj budet v 2 raza boljwe problem pri otkaze obeim moix muzh4in.

26. Jan 2012, 07:33

Спасибо за Ваш отзыв! Я тут недавно читала как один мужчина описывал всю свою историю о присвоении гражданства ребенку, так я аж ужаснулась! Его там как школьника строили, спрашивали почему сам, жена без гражданства, всякие "провакационные вопросики" задавали, общались с ним как, ну как бы помягче сказать, с отбросом общества чтоли. Насколько я помню, то он отказался от этой затеи.

25. Jan 2012, 19:10

Здравствуйте!Моему сыну 8 месяцев.Этим вопросом занимались,когда ему было 3 месяца! Все прошло без осложнений! Пришли в паспортный отдел,написали заявление! Через какое-то время пришел ответ,что сыну присуждено гражданство!
Удачи вам!

25. Jan 2012, 14:04

Мы с мужем оба неграждане, после рождения ребенка хотим, чтобы ребенок был признан гражданином Латвии и через региональное отделение УДГМ собираемся подать соответствующие документы. Есть ли какие-либо другие причины, кроме
- он родился в Латвии после 21 августа 1991 года;
- его постоянное место жительство находится в Латвии;
- до этого он все время был негражданином или лицом без гражданства.
по которым нам могут в этом отказать?

Очень хотелось бы послушать и родителей, которые через это прошли.